Ke Kateřinské jeskyni si udělejte výlet s dětmi klidně na celý den. Prohlídku jeskyně s krápníky a sochou medvěda můžete spojit s Domem přírody Moravského krasu, do kterého máte k jeskyni vstup zdarma.
Prohlídka jeskyně
Velký jeskynní prostor, ve kterém budete zavřeni 45 minut. V celé prohlídce není moc schodů, ale pro kočárky to není (nejsem si jistá, jestli by užšími chodbami projel). Když máte strach, že vám těch cca 400 metrů děti neujdou, vezměte jim nosítko. Nechodí se žádnými těsnými chodbami ani tunely, naopak je to spíše prohlídka jeskyní s decentní krápníkovou výzdobou.
V první polovině trasy se dětem bude nejvíc zaručeně líbit socha a kostra jeskynního medvěda, zbytek prohlídky ale pro ně zas tak zábavný není. Největší peckou na závěr tak spíše bude návštěva Domu přírody, kterou máte zdarma, když předložíte vstupenku právě z Kateřinské jeskyně. Čtyřleťák už z toho má rozum, v expozici jsou aktivity i pro takové malé děti a herna je vážně velmi povedená. Klidně si na Kateřinskou jeskyni naplánujte celý den volno, s přilehlým okolím to bude stát za to. Malé děti uspíte klidně v kočárku procházkou žlebem.
Vstupné a parkování
Za vstupné pro dospělého zaplatíte 100 Kč (to je obecně všude srovnatelné), děti do 6 let zdarma. Počítejte navíc s parkovným u Skalního mlýna (50 Kč). Zaparkovat můžete přímo u restaurace, kde se lze potom i občerstvit (na výběr je buď bufet, nebo opravdu restaurace – v závislosti na ročním období), pokud se bojíte že to děti neujdou, dojeďte autem až za Dům přírody a parkujete téměř u Kateřinské jeskyně. Aktuální otevírací dobu si ověřte na webových stránkách, v některých měsících v roce bývá zcela zavřená.
PS: fotky přímo z jeskyně nemám. Jednak bych toho s dvěma dětma stejně moc nenafotila. Pak se mi nechtělo dávat 40 Kč za povolení k focení. A ve výsledku by to bez stativu stejně nebylo ono. Aspoň se můžete jít přesvědčit na vlastní oči.
Za recenzi moc děkujeme Marušce, která má svůj outdoorový blog https://devcezhor.cz/.