Naším hlavním cílem byly vláčky. Parková dráha leží za nákupním centrem a pohodlně tady zaparkujete (na rozdíl od přední části Olympie je tady parkoviště poloprázdné). Na poměrně velké síti železnic jezdí hned několik souprav, my jsme měli štěstí na parní mašinku. Jedná se o modely "supervelkého měřítka" s osobní obsluhou. Je to vlastně takový hobitín, všechno reálné, jen zmenšené. Ideální místo pro malé děti. Budova hlavního nádraží, nástupiště, depo, tunel, výhybky a přejezdy. Dokonalé. Kvůli Jakubovi jsem jela raději taky a i moje dospělácká duše byla potěšena.
Za jednotné vstupné 50 Kč jsme během 15 minut projeli dráhu křížem krážem. Na přejezdech cinkaly semafory, lidi na nás mávali, málem jsme srazili zajíce, občas nás pokropila sprška páry. Otevřeno každou sobotu, neděli a státní svátek (od začátku května do konce října) od 10 do 18 hodin.
Víc než běžné hřiště
Po vlakovém zážitku jsme se přesunuli na multifunkční hřiště, které leží hned vedle dráhy. Hřišť je tady vlastně několik, pro různé věkové kategorie. Dominantou je největší lezecká stěna ve střední Evropě, která byla bohužel zrovna zavřená. Pískové hřiště pro nejmenší, kde se mi líbila venkovní kuchyňka a kůly kolem dokola, které Kubík zdolával. Velké lanové centrum a síť, kterou jsem asi do poloviny dala i já bojící se výšek. Hřiště pro větší děti se spoustou zajímavých prvků. Kůlové bludiště. Vyhlídková pyramida. Venkovní šachy. Interaktivní stanoviště.
V letních dnech tady funguje dokonce vodní koutek s vodními děly, my jsme se mu pro jistotu vyhýbali obloukem. V areálu najdete i stánek s občerstvením, kde (jako snad všude v Česku) chybí nějaká "lepší" jídla pro děti. Ve stejné budově jsou i bezplatné záchody. Všechny atrakce kromě horolezecké stěny jsou zdarma.
Celý Olympia park mě velice mile překvapil, nečekala jsem od něj tolik. Teď už vím, že tohle místo rozhodně stojí za návštěvu. Možná i pravidelnou :)
Za článek děkujeme Janě z jejího blogu Blogzrzky.cz