Galaxie barev - Praha 4

Světelné efekty v několik místnostech v Centru Chodov jsou pro děti zajímavá zábava zhruba na hodinku.

Na internetových stránkách najdete velkolepý popis, představující prostor Galaxie barev jako "nekonečný vesmír plný zářících barev, neuvěřitelných tvarů a hypnotizujících světelných efektů. Každá expozice je interaktivní a nabízí neuvěřitelný zážitek plný objevování."

Reálně my jsme z Galaxie barev až tak na větvi nebyli, ale byla to fajn zábava zhruba na hoďku. Výhodou je dlouhá otevírací doba od devíti do devíti, takže v zimě, když je venku brzy tma, sem můžete klidně navečer zajít. 

Děti bavilo procházet místnostmi plnými světelných obrazců, zrcadel a obrazovek. V jedné místnosti je světelná herna včetně skluzavky do kuliček se světelnými efekty ve chvíli, kdy člověk klouzal dolů. To bylo pro děti samozřejmě zábavné.

Taky děti bavila místnost, kde mohly tvořit ze světel na obrazovkách barevné digitální obrazy. Je možné si je poslat na email a tím si je nechat. 

V závěrečné místnosti je robotická show, které naše děti říkaly prostě kino, kde se promítá krátký film opět plný vizuálních efektů.

V úplném závěru si člověk může zaplatit ještě navazující vstup do ateliéru, kde tvoří už nejen digitálně, ale skutečnými barvami. Do této části jsme my už ale nepokračovali, protože byla za extra vstupné k už tak celkem vysoké ceně vstupenky. Možná by ale právě to byla ta největší zábava.

Celkově děti byly spokojené a chtěly by jít klidně znovu. Já jsem zas až tak nadšená nebyla, ale pro pestrost v zimě to bylo fajn.

Kompletně naplánované výlety ze stejné lokality najdete v našem e-booku
15 ověřených výletů v Praze od Vltavy na západ

Kompletně naplánované výlety ze stejné lokality najdete v našem e-booku

15 ověřených výletů v Praze od Vltavy na západ
Více informací

Ubytování v okolí

Další tipy na ubytování, které jsme osobně nezkusili, ale mají skvělá hodnocení od rodin s dětmi. Napište nám, jak se vám tam líbilo!

Kde místo najdete

Galaxie barev - Praha 4

Roztylská 2321/19, Praha 4, 14800

Co najdete v okolí

Víc míst, která objevil(a) Romana

Romana
Mám dvě malé děti: ročník 2012 a 2015. Jsme rádi venku a vyhýbáme se komerčním a přelidněným akcím. Baví nás hlavně příroda, hřiště, interaktivní výstavy a všechna místa, kde objevíme něco nového. Restaurace vybírám podle dezertů a ocením kvalitní kuchyni. Než jíst špatně, radši dětem zabalím svačinu a uděláme si piknik. Když na mě ale místo dýchne výjimečnou atmosférou, odpustím ledacos.