Restaurace Na Návsi u sjezdu z D1 – Říčany u Brna

V této restauraci jsme si dělili dlouho cestu již po druhé a opět s úspěchem. Restaurace se nachází v Říčanech u Brna okolo 173. kilometru dálnice D1 (2 hodiny od/do Prahy). Představuje tak ideální zastávku na dlouhé cestě po D1.

My jsme například využili pro rozpůlení cesty Beskydy - Praha a naposledy jako večerní zastávku před dojezdem do Prahy z Chorvatska.

V restauraci je moc příjemné prostředí pro dospěláky a hlavně i moc pěkný dětský koutek pro děti, které si protáhnou nožky a zregenerují. Dětský koutek má dřevěné patro moc hezky zabezpečené. Před rokem se synem 1,5 roku to chtělo ještě trochu asistence, ale tentokrát si kluci už vystačili absolutně sami. V koutku je malý dětský bazének s kuličkami, plno krabic s hračkami (lego, auta, plyšáci), stolek s papíry a pastelkami a kdyby bylo nejhůř, tak podle informačního nápisu by měla být k dispozici i televize s DVD přehrávačem a pohádkami.

Samotná restaurace nabízí klidné posezení nerušené dětským koutkem. Personál byl vždy velmi příjemný a milý. K dispozici jsou jak klasické dětské ikea židličky, tak vyšší židličky pro starší děti. Na toaletách je k dispozici přebalovací pult a dětské WC sedátko.

Jídlo je velmi dobré, porce akorát, aby se najedl hladový tatínek nebo napůl dva menší lumpíci. Dali jsme si panenku s houbovým ragú a byla nádherně do růžova propečená a houbové ragú výborné. Jediná drobná vada byla, že jídla byla více slaná než jsme zvyklí.

Cena odpovídá, za tři standardní porce + nápoje pro celou čtyřčlennou rodinu jsme se vešli do tisícovky.

Kde místo najdete

Restaurace Na Návsi u sjezdu z D1 – Říčany u Brna

Brněnská 53, Říčany, 66482

Co najdete v okolí